Bendros rekomendacijos

Mums rūpi Jūsų sveikata!

  • Lankykitės pas odontologą du kartus metuose.

Reguliariai tikrindamiesi, išsaugosite sveikatą, sutaupysite pinigų ir būsite ramūs dėl savo dantų būklės. Dantų ligos gali būti daugelio organizmo negalavimų priežastimi: sąnarių ligos, sinusitas, nosiaryklės ligos, virškinamojo trakto sutrikimai ar net širdies infarktas.


  • Naudokite tik tinkamas dantų ir burnos ertmės priežiūros priemones.

Netinkamai parinktas dantų šepetėlis ir/ar pasta, o ypač netaisyklingas dantų valymas gali padaryti žalą Jūsų dantims ir dantenoms. Žinokite, kad reklamuojamos priemonės, nors ir labai geros, tikrai ne visada atliepia būtent Jūsų poreikius. Patarimo galite kreiptis į savo burnos higienistą ar gydantį gydytoją.


  • Nelaukite skausmo.

Atminkite – mažų skylučių dantyse gydymas padės Jums išsaugoti estetinį grožį, danties vainiko tvirtumą ir kainuos žymiai mažiau. Neprižiūrėti dantys ir burnos ertmė yra nemalonaus kvapo iš burnos, skausmo ir prasto estetinio vaizdo priežastis. Praktika parodė, kad netikėtas dantų skausmas gali kilti ypač retai. Dažniausiai dantų skausmas yra aplaidaus požiūrio į savo dantų sveikatą pasekmė.


  • Perdiodonto ligų gydymas.

Jei pastebite ant dantų rusvas ar gelsvas apnašas; jei dantenos kartais kraujuoja, ypač valant dantų šepetėliu; jei jaučiate nemalonų kvapą iš burnos; jei dantys nors truputėlį kliba – būtinai pasikonsultuokite su specialistu, nes tai gali būti rimtos periodonto ligos pradžia. Žinokite, kad dantenų ligos yra klastingos, nes susirgimo pradžioje nei dantų nei dantenų neskauda, o atsiradus skausmui liga jau būna toli pažengusi!


  • Jūsų vaikų dantų priežiūra.

Kiekvienas pieninis dantukas vaikui reikalingas, dėlto juos būtina teisingai valyti ir, žinoma, gydyti, jei to reikia. Jie ne tik padeda susmulkinti maistą, bet „nutiesia kelią“ nuolatiniams dantims. Ne laiku ištrauktas pieninis dantukas sugadina nuolatinių dantų dygimo tvarką – jie užima ne savo vietą, atsiranda sąkandžio ir estetinių problemų, dantys sudygsta kreivai. Šių problemų korekcija ateityje gali pareikalauti daug laiko ir išlaidų.

Netaisomi pieniniai dantukai ateityje gali tapti didelių problemų su nuolatiniais dantimis priežastimi.