Nesmagu juoktis bedante šypsena, nemalonu kramtyti bedante burna. Dantys yra organizmo dalis. Praradus juos, sutrinka virškinimo organų veikla, t.y. skrandis papildomai išskiria rūgštį prastai sukramtytam maistui virškinti, dėl ko atsiranda skrandžio ir dvylikapirštės žarnos uždegimai, vėliau – opos ir dar sunkesni susirgimai. Be to, atrofuojasi žandikaulio alveolės, sutrinka sąnario veikla, išsiklibina, deformuojasi likę dantys. Dėl to labai kenčia gyvenimo kokybė.

Protezuojame

  • NENUIMAMAIS DANTŲ PROTEZAIS IŠ METALO KERAMIKOS, BEMETALĖS KERAMIKOS, CIRKONIO OKSIDO KERAMIKOS: vainikėliai, tilteliai, laminatės, užraktiniai protezai, o taip pat metalo keramikos ir bemetalės keramikos dantų protezai ant visų rūšių dantų implantų;
  • VISŲ RŪŠIŲ NUIMAMAIS PROTEZAIS: plokštelės, dalinės plokštelės, lanko atraminiai protezai;
  • MIKROPROTEZAIS: įklotai, užklotai.

Protezavimo planavimas

Prieš protezavimą pacientai informuojami apie protezavimo būtinybę, darbo eigą, kainas ir ateities perspektyvas.

Protezuojantis gydytojas konsultuoja pacientus, atlieka kompleksinį burnos ertmės ištyrimą, sudaro gydymo planus, atsižvelgiant į esamą klinikinę situaciją, bendrinius paciento susirgimus, amžių, paciento estetinius ir funkcinius reikalavimus būsimiems protezams, finansines paciento galimybes.

Konsultacija – tai bendravimas su pacientu, informuojant jį apie esamą situaciją burnos ertmėje. Gydytojas išaiškina pacientui planuojamų darbų būtinumą, atsako į bet kuriuos paciento klausimus jam suprantamais
žodžiais.

  1. GYDYTOJAS ĮVERTINA:
    • Burnos ertmės gleivinės būklę (ar nėra patologijos).
    • Burnos ertmės higienos būklę ir, esant reikalui, informuoja pacientą apie būtinybę atlikti profesionalią burnos ertmės higieną arba patobulinti burnos ertmės higienos įgūdžius.
    • Nefunkcionuojančių, nevertingų protezuoti dantų kiekį (šaknys, dantų nuolaužos, pusiau išdygę arba neišdygę 8-ti krūminiai (protiniai) dantys, stipriai išsiklibinę, virškomplektiniai, pieniniai ir kt.). Planuojamas jų pašalinimas.
    • Protezavimo apimtis. Pacientui siūlomi galimi protezų tipai ir konstrukcijos. Gydytojui patariant, pacientas pats pasirenka tinkančio tipo protezus, nes, gydytojo pagalba, jis pradeda neblogai suprasti protezavimo eigą ir ypatumus, esant konkrečiai situacijai. Į kiekvieną pacientą žiūrima asmeniškai, nes tik motyvuojant žmogų būsimiems pokyčiams( kai jam viskas išaiškinta, kas, kada, kaip bus daroma jo burnoje), galima tikėtis gerų rezultatų.
    • Nustatoma apatinio žandikaulio – smilkinkaulio sąnario būklė ir funkcija. Sąnarys kinta su amžiumi, prarastų dantų kiekiu ir laiku, kada tai įvyko. Apie 50% žmonių turi sąnario patologiją, daugiau ar mažiau progresuojančią. Dažnai gydytojai į tai neatkreipia dėmesio ir atlieka sąnarį žalojantį protezavimą.
    • Nustatomas bruksizmo laipsnis. Dantų griežimas taip pat turi didelę reikšmę burnos ertmės funkcijai, protezų funkcionavimui ir ilgaamžiškumui. Dėl dantų griežimo protezai gali perduoti didžiulę kramtymo jėgą į dantų šaknis, protezai gali
      lūžti
      arba išklibinti esamus dantis. Bruksizmas taip pat labai dažnai pasitaikanti patologija (50% populiacijos). Bruksizmą sąlygoja dantų praradimas, gyvenimo kokybė, žmogaus charakterio ypatumai, greitas gyvenimo tempas ir kiti anatominiai ir
      socialiniai veiksniai.
    • Įvertinama senų protezų būklė ir funkcijos. Jeigu būtina juos keisti, pacientas apie tai informuojamas.
    • Pacientas informuojamas apie būtinybę pergydyti pažeistus dantis prieš nuolatinį protezavimą.
    • Protezavimas, ypač estetinėje zonoje, gali būti kompleksiškas ir, jei to reikia, planuojamas kartu su tokia procedūra kaip dantenų korekcija lazeriu, periodonto ligų gydymu, estetiniu plombavimu ir pan.
    • Pacientui išaiškinama gydymo eiga ir finansinės išlaidos.
    • Suteikiama informacija apie galimybę atlikti implantavimą, taip pat – apie pagamintų protezų tarnavimo laiką ir priežiūrą.
  2. RADIOLOGINIŲ TYRIMŲ ĮVERTINIMAS (rentgeno nuotraukos, tomogramos)Klinikoje atliekamos dentalinės dantų bei panoraminės visos burnos rentgenogramos.
  3. GYDYMO PLANO SUDARYMAS
  4. GYDYMO – PROTEZAVIMO ORGANIZAVIMASAtsižvelgiant į sudarytą gydymo planą, organizuojamas kompleksinis gydymas: burnos higiena, terapija, periodonto ligų gydymas, implantavimas, protezavimas ir t.t.Tikime, labai svarbu, kad pacientas aktyviai dalyvautų gydyme. Tik glaudus bendradarbiavimas tarp gydytojų komandos ir paciento sąlygoja gerus darbo rezultatus, gydomąjį atliktų darbų poveikį paciento burnoje, gyvenimo kokybės gerinimą ir
    paciento gerą savijautą.